Skip to main content

O Nas

onas
 

Grupa rowerowa TSR narodziła się 7 września 2013 roku tuż po tym , jak rozeszły się drogi poprzedniej, założonej wspólnymi siłami grupy rowerowej Spontan Trip. Nie tracąc nadziei i wiary w ludzi, lider grupy Darson (Darek), postanowił dalej kontynuować swoją wielką pasję, czyli organizować wycieczki rowerowe dla takich samych zapaleńców jak on.

Nazwa grupy nie jest przypadkowa, Turystycznie – Sportowo – Rowerowo, właśnie tak zamierzamy spędzać swój wolny czas. Planujemy poznawać bliższe i dalsze zakątki naszego regionu, rozwijać swoją kondycję fizyczną i czerpać jak najwięcej przyjemności z jazdy rowerem. Chcemy też wyruszyć w dalsze wyprawy po kraju, dające ogromne możliwości odkrywcze i poznawcze. Oprócz wyjazdów rowerowych staramy się też udzielać przy organizacji innych wydarzeń sportowych, np. biegowych. Współpracujemy z organizatorami imprez zarówno w Lubartowie jak i w Lublinie.W naszym rodzinnym mieście pomagaliśmy jako partnerzy m.in. przy biegach: Bieg 470, Bieg Pokój i Dobro, Półmaraton Lubartowski,Bieg „Wolność jest w Naturze”, Bieg Mikołajkowy, „Odwrócona Nocna 20-stka”,w Lublinie Maraton 2013, Maraton 2014, Maraton 2015 oraz poprzedzające go „Dychy do Maratonu”.

Na chwilę obecną grupę tworzy kilkadziesiąt osób,ciągle też dołączają nowi rowerzyści. Założycielami są Darek (Darson) oraz Łukasz (Bogdan). Darek specjalizuje się w planowaniu bardzo specyficznych tras rowerowych, posiada wiedzę turystyczną, historyczną oraz kartograficzną na temat naszego regionu. Skupiamy się na odwiedzaniu ciekawych miejsc np. rezerwaty przyrody, ruiny zamków, malownicze punkty widokowe, pomniki pamięci, ścieżki dydaktyczne w lasach, parki narodowe. Długość wyjazdów, trudność, tempo jazdy jest zróżnicowane. Wpływ na to ma kilka czynników takich jak aktualna pogoda, pory roku, możliwości fizyczne uczestników – nikogo nie zostawiamy z tyłu.

W sezonie letnim pokonujemy największą ilość kilometrów, granice 80 – 200 km. Dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy podczas długich weekendów,np. „majówka” lub „czerwcówka”.Na każdy dzień wtedy jest zaplanowana ciekawa, czasami dłuższa trasa. Jesienią i porą zimową stopniowo zmniejszamy dystanse z powodu coraz krótszego dnia i niższych temperatur. Podczas wycieczek organizujemy przerwy na ognisko i odpoczynek, zwiedzanie atrakcji. Dużą popularnością w naszym towarzystwie cieszą się wyjazdy nocne posiadające specyficzną i niezapomnianą atmosferę.

Nie wyobrażamy sobie życia bez roweru i sportowej turystyki, liczymy że naszą pasją zarazimy jak największą liczbę osób, jesteśmy otwarci na nowych uczestników bez względu na wiek, płeć czy poglądy.

Zachęcamy wszystkich do częstego odwiedzania naszej strony internetowej www.wkręceni-lubartów.pl, gdzie znajdują się wszystkie informacje o naszej działalności, informacje o najbliższych wyjazdach i imprezach, galerie zdjęć, forum dyskusyjne oraz wiele ciekawostek.

LUBISZ JEŹDZIĆ ROWEREM?

WSTĄP DO SZEREGÓW GRUPY TSR, SPĘDZAJ MIŁO I AKTYWNIE CZAS, POZNAJ NAJCIEKAWSZE MIEJSCA W OKOLICY!